OBĚDY

Tak už je to tady... Bohužel se nám stále nevrací sklenice od polévky. Od tohoto týdne vybíráme zálohu 20,00 Kč za sklenici, pokud ji nebudete mít k výměně. Ač nerady, nelze jinak. Děkujeme za pochopení.

Rády Vám s biotetím obědem, který rozvážíme v Horšovském Týně a Domažlicích, přivezeme i nákup z našeho krámku. 

Zeptejte se Biotety na telefonním čísle 722 160 814 (po-pá: 9-17 hod, so: 9-11.30 hod.)

Biotetka Drahuška, vrchní to kuchařinka v naší kuchyni, pro Vás každý týden s láskou sestavuje jídelníček na další týden dle momentální nabídky sezonní zeleniny, dle ročního období a momentálního počasí. A jelikož chce být kreativní a zároveň jako naše babičky spořivá a šetřivá, snaží se využít všeho, co právě nabízí lednice a špajz. Někdy sestaví jídelníček a pak dodatečně zjistí, že tohle jídlo šlo ještě obohatit o tohle a tamto zase o něco jiného, něčemu lze ještě zvýraznit chuť atd. ...  A tak se stává, že některé ingredience na jídelníčku uvedené nejsou. 

Rády bychom vysvětlily, že samotná polévka nebo menší porce jídla byla myšlena hlavně pro děti a nebo pro občasné řešení, pro ty co přijdou prvně, pro začínající... Kdo chce plnohodnotný oběd, kde jsou zastoupeny obiloviny (uhlohydráty), luštěniny (bílkoviny) i zelenina, měl by si dopřát oběd celý, neboť ne vždy je luštěnina zastoupena v druhém jídle, pokud je luštěninová polévka. Je potřeba, abychom měli na talíři současně jak luštěniny, tak obiloviny. Pak je jídlo vyvážené a vznikne kompletní bílkovina, která je ekvivalentem masa. Když v obědě chybí luštěnina, není kompletní a může se stát, že po něm budete mít brzy hlad. A nebylo by divu, kdyby si pak někdo postěžoval, že se nenají. Malá porce - navíc bez polévky - opravdu dospělého člověka nezasytí, tak jak má. Je to spíš taková větší svačinka, ale rozhodně ne plnohodnotný hlavní chod. Pokud se člověk v jídle ošidí v poledne, dohání to pak odpoledne....

Biotetka Drahuška

Milí zákazníci,

bohužel jsme musely z provozních důvodů přistoupit k tomu, že obědy rozvážíme pouze v menuboxech (hlavní jídlo) a sklenicích (polévka). Osobního převzetí v jídelně Biotety se toto opatření netýká.

Děkujeme Vám za pochopení.

Vaše biotetky.

Oběd od Biotety můžete nyní dostat do eko-boxíku! Boxík je vyroben ze zbytků vylisovaných stébel cukrové třtiny.

Fotografie 0008

Při jeho výrobě se nepoužívají žádné chemické a ropné látky. Po použití jej lze ekologicky zlikvidovat v zahradním kompostéru.

Pokud si přejete dostat oběd v tomto boxíku, oznamte to prosím Biotetě při objednávce jídla. Cena za kus je 10,00 Kč.

 

Otevírací doba:

Pondělí: 9.00–17.00
Úterý: 9.00–17.00
Středa: 9.00–17.00
Čtvrtek: 9.00–17.00
Pátek: 9.00–17.00
Sobota: 9.00–11.30
Neděle: Zavřeno

ROZVOZ JÍDEL:

Horšovský Týn a Domažlice

více zde: obědy

Jen jednu radost radostnou člověk ve světě sklízí a to radost z radosti cizí.